Liepos 6-ąją Liaušių kaime paminėta Valstybės diena.

 „Liepos 6-oji Liaušių kaime“ – jau tradiciniu tapęs renginys. Šiais metais Liaušių kaimo bendruomenė teikė paramos paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos. Kreipėsi dėl nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai, teikė paraišką pagal veiklos sritį ,,renginių organizavimas“. Paraiška įvertinta teigiamai ir projektas buvo sėkmingai įgyvendintas.

Šventėje dalyvavo ne tik liaušiškiai, bet ir svečiai iš kaimyninių bendruomenių bei aplinkinių rajonų. Renginio metu vyko kaimo bendruomenių konferencija „Kurk savo kraštui“, kurios metu pristatyta Liaušių kaimo bendruomenės veikla bei įgyvendinti projektai. Konferencijoje dalyvavo kaimyninių bendruomenių atstovai, kurie pasidžiaugė aktyvia bendruomenine veikla, vyko diskusija, aptarta iškylančios problemos bei iššūkiais su kuriais susiduria bendruomenės kasdienėje savo veikloje.

Liepos 6-osios proga į Liaušius atkeliavo Reginos Stasiūnienės ir Janės Giedraitienės aukštaičių pintinės tautinės juostos. Kas nespėjo pamatyti, šventės metu pristatytos parodos, visą savaitę ja grožėtis galėjo kaimo bibliotekoje. Vyko šakočio kepimo edukacija, bei degustacija, žolelių arbatos virimas ant laužo, vaistinių augalų pristatymas „Žolelės nuo 100 ligų“,  šurmuliavo vietos ūkininkų bei amatininkų mugė. Mažieji renginio dalyviai smagiai laiką leido ant pripučiamų batutų, pūtė milžiniškus muilo burbulus.

Lygiai 21.00 val. kartu su viso pasaulio lietuviais giedojome tautišką giesmę. Vakarinėje šventės dalyje mus linksmino grupė „Nerija“, aktyvus bendruomenės narys Andrius Ivanov bei egzotiška viešnia iš rytų, šventę vainikavo fejerverkai.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Atgal į viršų